تاریخ انتشار:1395/11/16
جای رهبران آینده خالی است!؟
نمایش 1-1 از 1 نتیجه

بنام خدا
پس ازانقلاب چهره های روحانی در کنار امام بیادگیری دوره های رهبری برای آینده نظام نوپا مشغول بودند از بهشتی مطهری باهنر مفتح اردبیلی هاشمی وآیت الله خامنه ای گرفته تا رده های بعدی مانند خاتمی ناطق نوری کروبی روحانی وغیره 
اما هریک از نامبردگان بدلائلی ازمیان برداشته شدند وبرخی هم که مسیر مدیریت کلان کشوری را گذراندند مورد بی مهری قرار گرفتند و پس ازرحلت مرحوم هاشمی اینک تنها بازمانده از آنان مقام معظم رهبری است وآقای روحانی رئیس جمهور.
به باور بنده یکی از لطمات شدیدی که به نظام وارد شد حذف آن چهره ها بود که سرمایه بزرگی برای نظام ورهبری آن بود واینک نظام در مساله رهبری بعبارتی دارای قحط الرجال است چه فرد دوره دیده درمدیریت کلان وجودندارد .
بنظر بنده برای حل این مشکل در قانون اساسی پیش بینی شده است که در غیبت رهبری یک شورای موقت با عضویت سه نفر تشکیل میگردد رئیس جمهور رئیس قوه قضائیه ویکی از فقهای شورای نگهبان بانتخاب مجمع تشخیص مصلحت . این شورا میتواند دائمی باشد و بجای رهبری فردی مشکل انتخاب رهبری را برای همیشه حل کند .چه اعضای شورا درتغییرند وهمیشه رهبری در مسیر تحول قرار دارد.البته این امربا یک اصلاح مختصر درقانون اساسی امکان پذیر است ومیتوان بساط مجلس خبرگان را که دیگر نیازی بدان نیست برچید .